Sigetvar, Pečuj, Mohač

SZIGETVÁR, PÉCS, MOHÁCS 2013.XI.28-tól 30-ig

1.12.2013.

A pécsi ANK Tehetségpont az idén kilencedik alkalommal rendezte meg november 29-én hagyományos nemzetközi matematikaversenyét.
   A IX. Apáczai Matematika Kupa résztvevői Pécs-baranyai, valamint határon túli magyar iskolák hetedikes és nyolcadikos diákjai voltak. A Nagybecskereki Módszertani Központ két csapattal rajtolt. Szabó Andrea, Szabó Anita a szentmihályi és Mezei Adrián a nagybecskereki Sonja Marinković Általános Iskola tanulói alkották a hetedikes csapatot. A nyolcadikos csapat tagjai Kovács Imola és Lázár Júlia a nagybecskereki Sonja Marinković Általános Iskola, valamint Makán Albert a muzslyai Szervó Mihály Általános Iskola tanulói voltak . Dobogós helyezést nem sikerült elérnünk az idén, de újra ott voltunk és tartalmasan teltek napjaink.

U Pečuju, u organizaciji pečujskog ANK- centra za talente, 29.novembra ove godine održano je tradicionalno-deveto po redu, takmičenje iz matematike na kojoj su učestvovale i dve ekipe iz našeg grada. Tročlanu ekipu učenika sedmog razreda činili su Mezei Adrian iz OŠ „Sonja Marinković“ kao i Sabo Andrea i Sabo Anita iz škole u Mihajlovu. Članovi ekipe učenika osmog razreda bili su Kovač Imola i Lazar Julia iz OŠ“Sonja Marinković“ iz Zrenjanina i Makan Albert iz OŠ „Servo Mihalj“ iz Mužlje.

Mada ove godine nismo uspeli doći do pobedničkog postolja, učestvovali smo i dane boravka iskoristili vrlo sadržajno.