Почетак нове школске године

Почетак нове школске године је обележен пријемом првака. Ученици других, трећих и четвртих разреда, на српском и мађарском језику су припремили пригодан програм како би својим новим другарима пожелели добродошлицу. Учитељице првих разреда су Хајналка Чордаш и Панић Љубица. Поводом почетка нове школске године школу су посетили представници Покрајинског  секретаријата за образовање, прописе, управу и националне мањине – националне заједнице Жолт Сакалаш, подсекретар и Жужана Мацко, начелница сектора за остваривање права националних мањина – националних заједница, Јанош Пушкаш директор Педагошког Завода Војводине и Јожеф Стојко градски већник. Приликом посете разговарали смо о актуелним пројектима школе, као и актуелним темама везаним за основне школе.

Az új tanév tanév első napján  elsőseinket fogadtuk. A  második és harmadik osztályos tanulóink magyar és szerb nyelvű alkalmi műsorral köszöntötték új társaikat. A magyar tannyelvű elsősök tanítónénije Csordás Hajnalka, míg a szerb tannyelvű osztályt Ljubica Panić vezeti.

Az első tanítási napon iskolánkban látogatást tettek a Tartományi Oktatási, Jogalkotási, Közigazgatási és Nemzeti Kisebbségi-Nemzeti Közösségi Titkárság képviselői. Vendégeink voltak Szakállas Zsolt altitkár, Mackó Zsuzsanna nemzeti kisebbségi osztályának a vezetője, Puskás János a Pedagógiai Intézet igazgatója, valamint Sztojkó József a nagybecskereki városi tanács tagja. A látogatás alkalmával az időszerű kérdésekről, valamint az iskolában zajló aktuális projektumokról volt szó.

69429985_470472193793033_6423288466372558848_n.jpg