Културно изражавање током наставе на даљину

action-clipart-polite-3.jpg

Драги ученици, добродошли у наше нове онлајн учионице! Оне немају зидове, клупе, табле ни креде, али су и даље учионице!
Стога вам скрећемо пажњу да и у њима треба да се понашамо као на свим осталим часовима: да водимо рачуна о пристојности, о речима које користимо, да се с поштовањем обраћамо једни другима и строго пратимо инструкције наставника. Једино тако можемо бити успешни.
Свако ћаскање оставите, као и до сада, за велики одмор. А нека вам велики одмор буду неке ваше чет групе на којима ћете се дружити у ова тешка времена изолације.

Дакле: будимо озбиљни и одговорни! И онлајн школа је и даље ШКОЛА!

Kedves tanulók. Mivel már lassan mindenki elfoglalta a helyét a virtuális tantermekben, amelyek egészen mások, mint az iskolában, de annak ellenére ugyanúgy kell viselkedjetek, mint amikor órán vagytok. Tehát kérlek benneteket, ügyeljetek arra hogy mit írtok és hogyan, ügyeljetek a helyesírásra, használjátok a saját nevetek, és tartsátok be a választékos beszéd és kommunikáció szabályait! A tanárok utasításai szerint járjatok el, egymással is választékosan beszélgessetek!Tehát, komolyan fogjátok fel ezt a különös helyzete, nehogy aztán visszatérve az iskolapadokba szégyenkeznetek kelljen. Jó munkát mindenkinek.