Projekat ’’Profesionalna orijentacija na prelasku u srednju školu’’

Svetlana Simievi i Marica GavrilovProjekat ’’Profesionalna orijentacija na prelasku u srednju školu’’, koji sprovodi nemačka vladina organizacija GIZ u saradnji sa Ministarstvom prosvete Republike Srbije, obuhvata sve veći broj osnovnih škola. Ovaj program pruža mladima mogućnost da bolje sagledaju svoja interesovanja i sposobnosti, da se potpunije informišu o mogućnostima školovanja i putevima karijere, da steknu neposredno iskustvo u posetama firmama,organizacijama i institucijma i da ,na kraju, kompetentno donesu odluku o svom budućem zanimanju.Od 23. do 25. avgusta održana je bazična obuka za još 11 osnovnih škola iz naše opštine u prostorijama OŠ ’’Sonja Marinković’’ koja je, kao mentorska škola, postala centar za profesionalnu orijentaciju u Srednjebanatskom okrugu. Voditelji su bile Marica Gavrilov i Svetlana Simićević, a za uspešnu organizaciju seminara pobrinule su se Gizela Katona Debreceni, direktorka OŠ ’’Sonja Marinković’’ i Judit Milankov, koordinator školskog PO tima.