ИНТЕРВЈУ СА ДИРЕКТОРКОМ ШКОЛЕ ЈЕЛЕНОМ ЈЕНОВАИ

Да ли волите свој посао?

Да, јер имам прилику да учиним нешто да наша школа буде лепша и боља.

Док сте били мали о чему сте маштали? Шта сте желели да постанете?

Желела сам да будем кројачица! И данас волим да шијем из хобија.

FB IMG 1542395693185

Да ли сте правили неке несташлуке?

Хехе... Да. Волели смо да звонимо на нечија врата и да побегнемо!

Како се данас осећате када неком детету треба да дате укор? Да ли Вам је жао?

Јесте. То је увек тешко и жао ми је, јер то значи да нисмо успели да променимо непримерено понашање пре казне.

Шта предузимате поводом вршњачког насиља?

Предузимам све по закону и по Протоколу о заштити деце и ученика од насиља, злостављања и занемаривања.

Како бисте уредили школу?

Одувек желим и улажем напоре у то да саградимо фискултурну салу и да направимо лепо игралиште за децу. Волела бих да нам деца помажу тако што би више бринула о својој школи, имовини школе, ходницима и учионицама у којима проводе највише свог времена.

А иначе, када дозволим себи да маштам, онда замишљам школу као са ове слике.

fiskulturna-sala

vizija manja 1

Шта мислите о идеји да се направи школски бенд?

Мислим да је то сјајна идеја и да имамо пуно потенцијала да направимо школски бенд. Желим да помогнем у свему што је потребно за организацију.

Имате ли још неких занимљивих планова?

Да, прво што предстоји и што је занимљиво деци су божићни и новогодишњи празници. Обележићемо их вашаром или журком, можда маскенбалом? У томе деца увек уживају.

А иначе, волела бих да свачији рођендан прославимо у школи и да за време великог одмора изађемо напоље и сви заједно отпевамо рођенданску песму слављенику.

Шта бисте нам поручили за крај?

Ђачко доба је најлепше доба у животу и мислим да свако дете у школи прво треба да буде срећно, а онда ће радо приступити учењу и другим обавезама!

Разговор водиле:

Анастасија Јашари и Сара Мунћан, 5.1