Спасимо корњаче - Védjük meg a teknősöket

491959

Ученици 6.2 одељења наше школе у изборног предмета Чувари природе, организују у акцију сакупљања пластичне амбалаже. Циљ акције је да се укаже на велику опасност коју узрокује нагомилавање пластичне амбалаже, која се тешко разлаже и ствара огромна плутајућа острва пластике у морима, на тај начин угрожавајући живот корњача и других морских организама. Акција је почела 29.11.2019. Тада су ученици 6.2 путем књиге обавештења упознали ученике и запослене у школи о почетку акције. Истог дана постављени су плакати на ходнику школе и велика кутуја за сакупљање амбалаже. Ученици 6.2 први су убацили пластичну амбалажу у кутију. Акција ће трајати до краја школске године, а прикупљњна амбалажа биће предата на рециклирање. Позивамо све ученике и родитеље да се прикључе акцији. Хвала.

Одељење 6.2

Iskolánk 6.2 osztályának tanulói, műanyag gyűjtési akciót szerveznek, a Környezetvédelem választott tantárgy programjának kereteiben. Az akcióval szeretnénk rámutatni a veszélyekre melyet a nagy mennyiségű eldobott, nehezen lebontódó műanyag okoz a tengerekben. Hatalmas lebegő műanyag szigetek alakulnak ki, amelyek veszélyeztetik a tenknősök és más tengeri élőlények fennmaradását. Az akció 2019.11.29.- én kezdődött. A 6.2 osztály tanulói értesítették az iskola tanulóit és dolgozóit az akció kezdetéről és céljáról. Ezután alkalmi plakátokat helyeztek el az iskola folyosóján, valamint felállították a műanyag gyűjtésre szolgűló dobozt. A 6.2 osztály tanulói dobták a dobozba za első műanyag palackokat. Az akció az iskolaév végéig tart és az begyűjtött műanyagot újrahasznoszításra adjuk át. Kérjük a tanulókat és a szülőket csatlakozzanak hozzánk. Köszönjük.

A 6.2 osztály