Дан матерњег језика

21. Фебруар 2014.

Поводом Дана матерњег језика, организована је радионица са темом: Лепе речи. Радионицу су осмислиле и реализовале учитељице Ана Гера, Љубица Панић и Весна Јовановић. Ученици I2, II1 и III1 су кроз дружење и игру имали прилику да се боље упознају и да науче неколико речи на српском, мађарском и ромском језику. Иако су им матерњи језици различити, они нису били препрека за успешну комуникацију. Порука данашњег дружења је : „ Говоримо различитим језицима, али се разумемо!

„Az anyanyelv napja E alkalommal, Gera Anna, Panić Ljubica és Jovanović Vesna tanítónénik foglalkozásokat szerveztek. Az I2, II1 és III1 osztályok tanulói társalgtak. Gyermekjátékokon keresztül lehetőséget kaptak, hogy jobban megismerjék egymást, egymás anyanyelvét valamint megtanuljanak pár szót magyar, szerb és roma nyelven. Szép szavakat is gyűjtöttek. A mai találkozó üzenete.,,Különböző nyelveken beszélünk, de megértjük egymást !"