ZRÍNYI-GORDIUSZ: DÍJKIOSZTÓ ÜNNEPSÉG

ZRÍNYI-GORDIUSZ:DÍJKIOSZTÓ ÜNNEPSÉG

A 25. Zrínyi-Gordiusz matematikaversenyen Vajdaságból 613 diák vet részt, abból 316 általános és 297 középiskolás.

A díjkiosztó ünnepséget 2014.március 19-én, szerdán 16 óra 30 perces kezdettel tartották Zentán, a Bolyai Tehetséggondozó Gimnáziumban. Erre iskolánk néhány tanulója is meghívást kapott.

A szentmihályi II.3 osztályos Zázrovics Zsolt az első helyen végzett. Felkészítő tanítónője Pavlovity Kornélia.

A nagybecskereki II.2 osztály tanulói közül Nagy Anna 4., Borál Noa pedig 5.lett. Felkészítőjük Jovanović Márta tanítónő.

Csapatversenyben másodikosaink elsők lettek. Szívből gratulálunk és büszkék vagyunk rájuk!

Felsőseink közül Kádár Evin 4., Kovács Imola 5. lett, mindketten a VIII.2 osztály tanulói. Felkészítő tanáruk Mezei-Belovai Irén.

Csapatversenyben hetedikeseink (Lackó Arnold VII.2, Lukács Anna VII.2 és Szabó Andrea VII.3) és nyolcadikosaink (Kádár Edvin VIII.2, Kovács Imola VIII.2 és Lázár Júlia VIII.2) is másodikak lettek.

Velünk tartott Kónya Leon is, a muzslyai Szervó Mihály Általános Iskola hetedikes tanulója, aki harmadik lett ezen a versenyen.

Minden diák oklevelet, az első helyezettek könyvjutalmat is kaptak. A hagyományos “Zrnyi-Gordiusz torta” sem maradt el.

A tanulók és a kisérő pedagógusok a Nagybecskereki Diáksegélyező Egyesület jóvoltából utaztak Zentára.